Total of answers: 273

Main » 2008 » July » 10 » Inca o remiza
Inca o remiza
07:48

Proaspãt transferat de la Politehnica Timisoara, noul fundas al „galben-verzilor”, Gabriel Cânu a înscris primul sãu gol pentru FC Vaslui în amicalul de ieri cu Hapoel Kiryat, care s-a terminat cu scorul de 1-1.

EGAL ... FC Vaslui a obtinut un nou rezultat de egalitate în cel de-al patrulea amical din cadrul stagiului de pregãtire din Germania, în care au dat piept cu israilienii de la Hapoel Kiryat.

Stagiul de pregãtire din Germania al formatiei antrenate de Viorel Hizo se apropie de sfârsit. Conducerea FC Vaslui a programat pentru ieri penultima partidã de verificare, „galben-verzii” avându-i ca adversari pe israelienii de la Hapoel Kiryat. Elevii lui Viorel Hizo au început în fortã meciul si au deschis scorul prin noua achizitie, fundasul Gabriel Cânu, care a trimis cu capul o centrare de la coltul terenului. Pânã la pauzã „galben-verzii” au avut mai multe ocazii, însã nu au reusit sã majoreze avantajul, iar dupã pauzã, în minutul 60, israelienii au reusit sã restabileascã egalitatea. Vasluienii puteau sã obtinã o nouã victorie, însã sutul expediat de Marius Matei cu câteva minute înainte de finalul meciului a nimerit bara israelienilor. Pe durata celor 90 de minute, tehnicianul „galben-verzilor” a folosit toti jucãtorii pe care îi are la dispozitie. Mâine, FC Vaslui va mai disputa încã un amical, în compania bulgarilor de la Litex Lovech, acesta fiind si ultimul meci de verificare pe care vasluienii îl vor disputa în cadrul turneului de pregãtire din Germania.

Category: FC VASLUI | Views: 2355 | Added by: ciocan82 | Rating: 0.0/0 |